Feratom kroz kanjon Čikole

cikola

Pozivamo Vas da nam se u nedjelju 13. ožujka 2022. pridružite na izletu atraktivnom via ferratom postavljenom rubom kanjona Čikole.

06:45 okupljanje na parkiralištu u Šibenskoj ulici

07:00 polazak, putem pauza za kavicu u Drnišu

09:30 dolazak na početak staze prema kanjonu Čikole
Via ferrata kanjonom Čikole u ukupnoj dužini od cca. 2 km je postavljena u listopadu 2016. g. od strane vrijednih članova šibenskog HPK Sv. Mihovil.
Put nas vodi brojnim policama koje su mjestimice uske svega metar-dva, dok su pod našim nogama vertikale visoke i nekoliko desetaka metara, pa je nužan konstantan oprez i uredno korištenje opreme za kretanje ovakvom vrstom puteva. Za kretanje feratom je neophodno nošenje kacige te penjačkog pojasa sa Y setom za osiguravanje, a prethodno iskustvo u kretanju osiguranim planinarskim putovima je poželjno.

19:00h dolazak u Split

Prijave za izlet: u prostorijama Društva, Sinovčićeva 2, utorkom i srijedom od 17 do 21 sati ili na email: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript
Težina ture: K2 - T3
Prehrana: prehrana je u vlastitom aranžmanu
Potrebna oprema: izletnička- prilagođena vremenskoj prognozi, baterijska lampa, planinarska iskaznica, hrana i piće, kaciga, rukavice te penjački pojas s Y setom za osiguravanje.
Prijevoz: autobusom
Informacije: u prostorijama Društva, na tel.021/394-365 ili kod glavnog vodiča.
Glavni vodič: Ante Milić 0917516786

Dio opreme (kacige i penjačke pojaseve) članovi HPD Mosor mogu iznajmiti u društvenoj oružarnici. Broj sudionika izleta je ograničen.

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa vodiča.

Nije dozvoljeno uznemiravanje životinja, branje biljaka te bacanje otpada po okolišu.

Vodič zadržava pravo promjene rute i satnice ovisno o okolnostima.

Tehnička zahtjevnost: