Tradicionalni zimski uspon na Kamešnicu

kamesnica

Dana 22. siječnja 2022. (subota) Vas pozivamo da nam se pridružite na sudjelovanju na Tradicionalom zimskom usponu na najviši vrh Kamešnice, Konj (1856 m n/v) u organizaciji Planinarskog društva „Jelinak“ iz Trilja.

DINAMIČKI PLAN:

05:30 - polazak sa Šibenske ulice (parkiralište ispred HGSS-a)

07:00 - dolazak u Voštane (951 m n/v), polazak prema skloništu Sv.Mihovil na Žlabini

08:00 – dolazak do skloništa Sv.Mihovil na Žlabini (1340 m n/v), odmor i okupljanje sudionika uspona

08:30 – polazak grupe prema Konju (1856 m n/v)

11:30 - dolazak na vrh Konj, odmor

12:00 - početak silaska prema Žlabini.

15:00 – očekivani povratak sa vrha te zajednički ručak i druženje

16:00 – polazak prema Voštanima

17:00 – dolazak u Voštane i polazak prema Splitu

19:00 – dolazak u Split

Prijave za izlet: u prostorijama Društva (Sinovčićeva 2) svakog utorka i srijede od 17 do 21h ili na e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript
Prijevoz: osobna vozila
Prehrana: organizator će spremiti zajednički ručak, ali ponijeti i u vlastitom aranžmanu (iz ruksaka)
Informacije: u prostorijama Društva i na telefon 021/394-365
Oprema: dobre cipele, odjeća primjerena vremenskoj prognozi i snijegu, hrana i piće, mobitel, planinarska iskaznica, naočale, štapovi za hodanje, zimska oprema (cepin i dereze po potrebi zavisno od snijega)
Težina: K2 (visinska razlika 900 m, ukupno puta 21 km) - T3 (moguća povremena uporaba dereza i cepina)
Vođa izleta: Sonja Nikolin

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa vodiča. Nije dozvoljeno uznemiravanje životinja, branje biljaka, te bacanje otpada po okolišu.

U slučaju promjene plana uspona organizatora iz PD Jelinak iz Trilja, prilagodit ćemo i naš dinamički plan.

Tehnička zahtjevnost: