Kraljičina vrata

kraljicina-vrata

Pozivamo Vas da nam se u nedjelju 15. rujna pridružite na izlet na prijevoj Kraljičina vrata na Južnom Velebitu. Planinski prijevoj Kraljičina vrata po staroj narodnoj predaji dobio je ime po crnoj kraljici koja je živjela u obližnjim Tulovim gredama i donosila nesreću.

Prirodna granica jednog mističnog svijeta i pogled na njih te potom i na Tulove grede ne ostavlja nikoga ravnodušnim.
U planu nam je ispenjati vrh koji se nalazi na 1070 m/nm te se spustiti sjeverno od prijevoja.
Da bi saznali nastavak priče trebate s nama proći kroz Kraljičina vrata.

06.15. Okupljanje autobusa s parkirališta u Šibenskoj ulici (ispred HGSS-a)

06.30. Polazak prema Obrovcu, putem pauza za kavu

10.00. Početak planinarenja prema Kraljičinim vratima

13.30. Odmor

14.30. Nastavak planinarenja

18.30. Dolazak do autobusa

22.30. Očekivani dolazak u Split

Prijave za izlet uz uplatu: u prostorijama Društva (Sinovčićeva 2), utorkom, srijedom i četvrtkom od 18 do22h, te petkom od 10 - 14h
Prijevoz: autobusom
Prehrana: u vlastitom aranžmanu (iz ruksaka)
Oprema: izletnička - prilagođena vremenskoj prognozi, hrana i piće, planin.iskaznica, mobitel, baterijska lampa.
Težina: K2 – T1 ( A grupa) i K2-T2 ( B grupa)
Informacije: - u prostorijama Društva i na telefon 021/394-365, 091/5099541
Glavni vodič: Damir Katušić

Napomena: Zbog korištenja godišnjeg odmora, od 16.07.-20.08.2019 prijave za izlet primamo na email Društva i na mob. Društva 0915099541