Izložba fotografija "Planine Dalmacije"

003Planine Dalmacije i Dalmatinske zagore nadaleko su poznate i popularne među planinarima. Visoke planine koje izranjaju iz mora, pružajući veličanstvene poglede na morsku pučinu s jedne strane i pogled na planine Zagore  s druge strane, malo koga ostavljaju ravnodušnim.

U želji da predstavimo ljepote naših planina, Foto sekcija Mosora organizira izložbu planinarske fotografije s temom "Planine Dalmacije".

001

Dostupnošću digitalnih fotoaparata, fotografija je postala jako popularan medij za izražavanje impresija pa tako ni planinari nisu ostali imuni. Dapače, baš mi imamo što pokazati svojim fotografijama. Predivna priroda, netaknuti i rijetko posjećeni predjeli česti su motivi naših fotografija. Pejzaži, sklad čovjeka i planine, vatra jesenskih boja ili tek propupali cvijet u proljeće, tajanstveni podzemni svijet, surovost sniježnih vrhova, sve su to motivi kojima kroz naše fotografije pokazujemo zašto nas planine tako fasciniraju. Padine Mosora, Biokova, Kozjaka, Kamešnice, Dinare i otočkih planine uvijek nas inspiriraju i ovom izložbom želimo pokazati svu raznolikost i njihovu ljepotu.

002

Pozivamo sve naše članove da svojim fotografijama sudjeluju u izložbi i pomognu nam da ispričamo jednu lijepu planinarsku priču o Dalmaciji i Dalmatinskoj zagori. Fotografije možete poslati na mail Foto sekcije: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript . Uz fotografiju obavezno napišite na kojoj je planini snimljena. Sve upite o izložbi možete poslati na isti mail ili nazvati mob. 098/184-0440 Sonja Nikolin. Izložba će biti postavljena sredinom svibnja u prostorijama našeg planinarskog društva.

Tekst i fotografije: Sonja Nikolin