"Tako se voli planina"

01 Nagrada - Divokoza Island Vlasta Stalekar mala 02Večeras se u prostorijama Foto kluba Split u Marmontovoj ulici u Splitu otvara tradicionalna izložba fotografija HPD "Mosor" na temu planinarenja, alpinizma, speleologije, planinske flore i faune.

Na natječaj je prispjelo 1135 fotografija od 91 autora iz Hrvatske, Slovenije, Srbije te Bosne i Hercegovine.

Žiri u sastavu Stipe Božić i Branko Ostojić izabrao je 55 fotografija od 35 autora, a najbolje su nagrađene i to:

Po temama:

1. nagrada za temu "Apstrakcija": Vlasta Štalekar iz Zagreba za fotografiju "Divokoza"

01 Nagrada - Divokoza Island Vlasta Stalekar mala

1. nagrada za temu "Speleologija" : Marin Glušević iz Splita za fotografiju "Fakin"

01 Nagrada - Fakin Marin Glusevic mala

1. nagrada za temu "Planinski pejzaži": Mirsad Mujanović iz Travnika za  fotografiju "Ispod Paljenika"

01 Nagrada  Ispod Paljenika Mirsad Mujanovic mala

1. nagrada za temu "Biljni i životinjski svijet" i sveukupno 3. nagrada na natječaju: Salvatore Milano iz Splita za fotografiju "Runolist"

01 Nagrada - Runolist Salvatore Milano mala

1. nagrada za temu "Alpinizam, penjanje, turno skijanje" i sveukupno 2. nagrada na natječaju : Karlo Lolić iz Žrnovinice za fotografiju "Ana u Vilanjskom Perunu"

01 Nagrada - Ana u Vilanjskom Perunu Karlo Lolic mala

1. nagrada za temu "Čovjek u planini" i sveukupno 1. nagrada na natječaju: Tomislav Marković iz Zagreba za fotografiju "Veselje "

01 Nagrada -  Veselje Tomislav Markovic mala

Svake godine zbog ograničenog broja fotografija koje se mogu postaviti u Foto klubu Split nismo u mogućnosti izložiti sve fotografije koje zaslužuju biti izložene. Zato već godinama uz glavnu izložbu isti dan otvorimo i izložbu postavljenu u prostorijama našeg planinarskog društva. Ta izložba po kvaliteti nimalo ne zaostaje za glavnom izložbom.
Nakon otvaranja izložbe u Foto klubu i podjele nagrada sve sudionike otvorenja pozovemo u prostorije našeg društva da pogledaju tu izložbu i na domjenak.