Izlet na Vis, 28-30.09.2012.

VisnajavaPozivamo Vas da nam se pridružite na izletu na Vis od 28. do 30. rujna 2012.  u organizaciji HPD "Mosor"...

NAPOMENA!

Ove godine su nastali problemi  oko organizacije noćenja na jedinstvenoj lokaciji za sve sudionike. Izlet je  moguće realizirati jedino ako su sudionici smješteni na dvije različite lokacije.

Sudionici izleta na Vis  bit će podijeljeni u dvije grupe po cca 15 ljudi.

1. grupa u pl. kući sv. Andrija – (na brdu iznad grada Visa, udaljenost 45 min pješice, ležajevi na kat - obavezne vreće za spavanje, WC-tuš, kuhinja na raspolaganju)

2. grupa u ex vojarni "Samogor" (udaljeno 15 min pješice od trajektne luke u Visu, smještaj u prostorima vatrogasnog društva, ležajevi sa madracima, obavezne vreće za spavanje, voda, tuš, WC)

Stoga smo morali ograničiti broj sudionika izleta  na  MAX 30 LJUDI.

Ukoliko netko ima osiguran smještaj, može ići, a cijena će mu se umanjiti za cijenu noćenja.

- 1. grupa sv. Andrija kreće prema plan.kući – 45 min noćno pješaćenje! Čeone lampe obavezne!

Moguć prijevoz ruksaka autom.

- 2. grupa Samogor ostaje u Visu

28.09.2012.  - putovanje trajektom iz Splita za Vis

16:30 – okupljanje u trajektnoj luci Split, pristanište za Vis na Gatu Sv. Petra.

17:00 - polazak trajekta za Vis

19:15 – dolazak u Vis; kupovina u trgovini.

Grupa za pl. kuću sv. Andrija kreće što prije zbog mraka.

OBAVEZNE ČEONE ILI DRUGE LAMPE!

29.09.2012. - pješačka tura Vis-Žena Glava-Titova špilja-Hum-Komiža

(6-7h sa odmorima i marendom u Žena Glavi)

- 1. GRUPA  SV. ANDRIJA – vodič Nela Jakić

07:00 – buđenje i spremanje za turu, kava prije polaska

08:00 – polazak prema selu Žena glava gdje se sastajemo sa 2. grupom

- 2. GRUPA  SAMOGOR – vodič Gordan Đirlić

07:00 – buđenje, spremanje za turu, kava prije polaska

08:00 – polazak do početka Staze 1 kojom se dolazi do Žena glave gdje se sastaje sa 1. grupom

10:00 – dolazak obe grupe u selo Žena Glava gdje nas čeka Leina otočka marenda

11:00– nastavak pl. stazom prema Humu; usputno skretanje na Titovu špilju gdje je kratak obilazak

te povratak na stazu prema Humu

12:30 – dolazak na vrh Hum 564 mnv, kontrolna točka crkvica Sv.Duha

30 min odmor i uživanje u pogledu na Komižu

13:00 – polazak i spuštanje Stazom 1 prema Komiži

15:00 – dolazak u Komižu; odlazak na plažu Kamenice,kupanje ovisno o vremenu;

slobodno vrijeme za razgledavanje Komiže gdje ostajemo do polaska autobusa za Vis

20:00 – okupljanje na autobusnoj stanici

20:30 – polazak autobusa prema Visu

20:45 – dolazak u Vis

30.09.2012. - pješačke ture će biti prilagođene vremenskim prilikama

1. grupa Sv. Andrija

07:00 – buđenje, pakovanje svih stvari i odlazak prema Visu

08:00 - sastajanje sa 2. grupom u Samogoru gdje se mogu ostaviti veliki ruksaci do polaska na katamaran

2. grupa Samogor

07:30–  buđenje , spremanje, dočekivanje grupe sa plan.kuće

Obe grupe odlaze u grad na kavu i dogovara se ostatak dana ovisno o vremenskim prilikama

za slučaj lošeg vremena ostaje se u blizini grada Visa, obilazak grada, povijesnih lokaliteta  /npr. tvrđave sv. Juraj  - 30 min pješice do tvrđave/

u slučaju lijepog vremena organizirat će se tura do pješćane uvale Stončica i svjetionika /1.30-2 h pješaćenja /

17.30– okupljanje u traj. luci Vis

18.00 – polazak katamarana prema Splitu

19.15 - dolazak u Split

Potrebno ponijeti: veći ruksak, manji ruksak za pješ. ture; vreća za spavanje; karimat; čeona lampa; ručnik i kupaći kostim ako bude vrijeme za kupanje, kabanicu za kišno vrijeme

Organizirana marenda u Žena Glavi za 1. dan, ostalo po vlastitom izboru iz ruksaka ili ugost.objekti Visa i Komiže

Prijevoz: trajektom Split-Vis; autobusom Komiža-Vis; katamaranom Vis – Split

Prijave za izlet uz uplatu: u prostorijama Društva, Sinovčićeva 2, srijedom od 19 - 21 sati

Vodiči: Nela Jakić,  mob 0915171276

Gordan Đirlić,  mob 098/211540

Prednost imaju prijavljeni s cjelovitom uplatom izleta. Uplatu je potrebno izvršiti do tjedan dana prije izleta. U slučaju odustajanja 5 i manje danaprije datuma izleta, uplaćeni novac se vraća jedino uz pronađenu zamjenu.

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa i vodiča. Nije dozvoljeno uznemiravanje životinja, branje biljaka tebacanje otpada po okolišu. Vodič zadržava pravo promjene satnice ovisno o okolnostima.