Izlet na Bojinac (Velebit), 16.09.2012.

Bojinacnajava01U nedjelju 16. rujna 2012. organiziramo izlet na Bojinac u Nacionalnom parku "Paklenica", pa pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže.

05:45 okupljanje na autobusnoj postaji u Sukoišanskoj ulici

06:00 polazak prema Starigrad Paklenici (Milovci - V.Vaganac)

09:00 dolazak do parkirališta kod Velikog Vaganca

09:15 polazak na uspon prema Bojincu

Bojinac je područje neobičnih i slikovitih vapnenačkih kukova, o čijoj ljepoti svjedoči činjenica da su granice Nacionalnog parka Paklenica proširene tako da Park obuhvati i Bojinac kao zapadnu, izdvojenu cjelinu.

Bojinac_najava02

11:30 uspon na najviši vrh Bojinca- Bojin kuk

12:00 dolazak na Bojin kuk (1110 m.n.m.)

Bojin kuk je najviši vrh u Bojincu. Uspon na sami vrh Bojinog kuka je zahtjevan, pa se ne preporuča neiskusnim planinarima.  Vidik s Bojinog kuka jedan je od najljepših na južnom Velebitu.

Bojinacnajava03

13:00 silazak sjevernom stranom Bojinog kuka

13:30 pauza – odmor na proplanku podno Bojinog kuka

Bojinacnajava04

14:30 silazak prema Velikom Vagancu

16:45 dolazak do parkirališta kod V.Vaganca

17:00 povratak prema Splitu

20:00 dolazak u Split

Prijave za izlet uz uplatu:  u prostorijama Društva, Sinovčićeva 2, od 19 - 21 sati,

Prehrana:  u vlastitom aranžmanu-iz ruksaka,

Oprema:  izletnička - prilagođena vremenskoj prognozi, terenska hrana i piće, planin. iskaznica, mobitel.,baterijska lampa

Informacije:  -    u prostorijama Društva i na telefon 021/394-365,

-   vodiči: Gordan Đirlić / 098/211-540, Zoran Vrandečić

Prednost kod popune autobusa imaju ranije prijavljeni s cjelovitom uplatom izleta.

U slučaju odustajanja 5 i manje dana prije datuma izleta, uplaćeni novac se vraća jedino

uz pronađenu zamjenu.

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa  vodiča.

Vodič zadržava pravo promjene rute i satnice ovisno o okolnostima.