Ulične svjetiljke - Mosorski planinarski put

MPP mala

Preko facebook stranice javila mi se Vlatka, jedna od volontera koji pomažu beskućnicima. Gospođa me je podsjetila kako dosta beskućnika ima tešku priču iza sebe i da su zbog predrasuda ne baš omiljeni dio našeg društva. Prodajom časopisa "Ulične svjetiljke" skupljaju novac koji služi beskućnicima za smještaj, hranu i potrebne lijekove.

Osobno sam često iskusio boravak van toplog doma, ali srećom uvijek se imam gdje vratiti na toplo kada mi zatreba. Biti bez toga je nešto što ne želim sebi a ni drugima. Ako će 2-3 sata pisanja članka biti od pomoći beskućnicima, ne vidim razlog zašto ne bih pomogao.

Gospođa me zamolila da napišem jedan članak o nekoj svojoj ekspediciji, odnosno da istaknem neku specifičnu prirodnu ljepotu u Hrvatskoj. Dobio sam punu slobodu pri izboru teme koju želim napisati, pa sam tako odlučio pisati o Mosorskom planinarskom putu kojeg sam prošao u jednom danu. Taj pothvat je bio dosta naporan ali vrijedan svake kapi znoja i trenutaka žeđi na vrućini ogoljene krške planine. 30-ak kilometara planinarske staze koja ima panoramski vidik na sve strane svijeta je nešto predivno i jedinstveno. Zato sam odlučio pisati o ljepoti Mosora.

Članak možete pročitati na: https://issuu.com/ulicne.svjetiljke/docs/us_dodatak_mosor_issuu

Autor: Marko Kovač

Radno vrijeme tajništva