Rafting Vrbas, izvor Plive (BiH)

U organizaciji HPD " Mosor" najavljujemo u subotu 29.06.2019. rafting na rijeci Vrbas, obilazak Mlinčića na Plivi i Janjskih otoka rijeke Janj uz kratko zadržavanje u Jajcu.

rafting-vrbas

Znate da je Jajce, u stvari, kraljevski grad? Ako to niste znali, eto prve motivacije da prošetate njegovim starim dijelom u kojem se isprepliću ostaci bosanskog kraljevstva, osmanske imperije, očuvane arhitekture, zidina, kaldrme. U Jajcu naime postoji 29 nacionalnih spomenika.

MLINČIČI
Na obalama Plivskih jezera nalazi se kompleks malih mlinova sa desetinama malih potočića koji teku ispod njih.
Link na video će približno dočarati ovaj mali raj: https://youtu.be/tLOgCQkihq0

29.06.2019. subota

05:45 –polazak autobusa s parkirališta u Šibenskoj ulici (ispred HGSS-a)

- Preko Kupresa i Šipova dolazak na Janjske otoke 09.30h
- Razgledavanje prirodnog fenomena rijeke Janj i odlazak prema Mlinčićima-kompleksu malih mlinova na slapištu.
– oko 11.00h dolazak u Jajce- mogućnost obilaska muzeja, katakombi i tvrđave razgledavanje do 12.00h
- oko 12.00h krećemo prema Rafting centru „Kanjon“ na rijeci Vrbasu
- planirani dolazak oko 13.00h
Zakuska prije raftinga: Uštipci od heljdinog brašna, domaći kajmak i sir, jaja na oko, pileće bijelo meso ili domaća slanina.
- odlazak na start raftinga u 15.00h
- trajanje spusta rijekom 2,5h
- nakon raftinga domaćini nam pripremaju obrok u restoranu „Pastir“ koji uključuje teleću čorbu, pekarski krompir, četiri vrste mesa sa roštilja, svježa salata, domaći kruh.
- očekivani dolazak u Split oko 23.00h

Cijena raftinga po osobi iznosi 70 KM.
Cijena uključuje:
Ručak po završetku raftinga: Teleća čorba, pekarski krompir, četiri vrste mesa sa roštilja, svježa salata, domaći kruh, rezervirano mjesto u restoranu, oprema za rafting (odijelo, čizmice, prsluk, kaciga i veslo), transport od RC Kanjon do startne lokacije, rafting Usluge licenciranog vodiča svlačionica, garderoba, tuševi, osiguranje Sef za privremeno čuvanje dragocjenosti.
Trošak pića snosite osobno.
Preporuka je da ponesete KM i točan iznos u iznosu od 70 KM koji plaćate na licu mjesta organizatoru raftinga.

Prijave za izlet uz uplatu: u prostorijama Društva (Sinovčićeva 2), utorkom, srijedom i četvrtkom od 18 do22h, te petkom od 10 - 14h
Prijevoz: autobusom
Prehrana: u vlastitom aranžmanu (iz ruksaka) , rafting uključuje zakusku i ručak
Oprema: izletnička - prilagođena vremenskoj prognozi, hrana i piće, planin. i osobna iskaznica, mobitel, baterijska lampa.
Težina: K1 – T2
Informacije: - u prostorijama Društva i na telefon 021/394-365
Glavni vodič – Nikša Maričić

ZBOG PRELASKA DRŽAVNE GRANICE, OBAVEZNO SA SOBOM PONIJETI VALJANU OSOBNU ISKAZNICU ILI PUTOVNICU!

Prednost imaju prijavljeni s cjelovitom uplatom izleta. Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa i vodiča. Nije dozvoljeno uznemiravanje životinja, branje biljaka te bacanje otpada po okolišu. Vodič zadržava pravo promjene satnice ovisno o okolnostima.

K4 - vrlo teško (visinska razlika veća od 1300

Tehnička zahtjevnost: