Izlet na Opor povodom Dana Malačke

Opor malaPozivamo Vas da nam se u nedjelju 20. siječnja 2019.g. pridružite izletu na Opor u sklopu obilježavanja tradicionalnih Dana Malačke naših dragih prijatelja iz kaštelanskog HPD Malačka.

Dinamički plan izleta

nedjelja 20.01.2019.

07.15 Okupljanje na željezničkom kolodvoru
07:48 Polazak vlaka
08:45 Početak uspona ( dolazak u Labin Dalmatinski)

Uspon počinje kraj željezničke stanice ( Labin Dalmatinski), gdje ćemo se sastati sa našim prijateljima iz HPD Malačka koji taj dan slave kao dan svog društva. Nakon otprilike sat vremena hoda dolazimo u zapušteno selo Botiće.

9:45 Dolazak u Botiće
Ukoliko vremenske prilike budu dobre, vidjet ćemo i crkvicu Sv.Ante i groblje koje su skrivene u šumi koja se nalazi na proplanku do naše staze

10:45 Dolazak na Opor
Nakon još sat vremena dolazimo najvišu točku ovog izleta Opor, koji se nalazi na 650 metara nadmorske visine.
Ovdje ćemo napraviti stanku za odmor. Što se tiče jela, fažol će nas čekati kada dođemo na Malačku, stoga, na ovom odmoru, uživajte u pogledu, hrane neće nedostajati kada dođemo na Malačku :)

Opor

11:45 Polazak put Malačke
13:30 Dolazak na Malačku

U 14:00 predviđena je misa kraj Centralnog križa na Malačkoj, a poslije toga počinje podjela fažola u organizaciji naših domaćina iz HPD Malačka

15:40 Polazak u Kaštel Stari ( na željezničku stanicu)
17:00 Dolazak na željezničku stanicu ( vlak kreće u 17:15 )

Prijave za izlet: u prostorijama Društva, Sinovčićeva 2, utorkom, srijedom i četvrtkom od 18 do 22 sata, a petkom od 8 do 12 sati
Prijevoz: vlak
Prehrana: na turi je prehrana u vlastitom aranžmanu , po povratku sa ture predviđen je besplatni fažol na domu na Malačkoj
Težina: K1–T1
Oprema: baterijska lampa,čeona lampa, planinarska iskaznica, hrana i piće...
Informacije: u prostorijama Društva, na tel. 021/394-365
Glavni vodič: Predrag Kurtović 095-909-6649

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa vodiča. Vodič zadržava pravo izmjena i dopuna u programu izleta ovisno o okolnostima.