Izložba fotografija "Planina ima tisuću lica"

Izlozba201303Hrvatsko planinarsko društvo "Mosor" 13. je godinu zaredom organiziralo izložbu fotografija iz područja planinarstva, alpinizma, speleologije te planinske flore i faune.

Ove godine izložba nosi naziv "Planina ima tisuću lica", a otvorena je prošle srijede 04. prosinca 2013. u Galeriji Fotokluba "Split" u Marmontovoj 5 u Splitu.

Izlozba201301

Izlozba201302

Na natječaj raspisan od HPD "Mosor" prispjelo je 1200 fotografija od 83 autora iz Hrvatske, Crne Gore, Srbije i Bosne i Hercegovine, pa je Komisija u sastavu Andrea Musa i Nenad Šaljić imala težak zadatak izabrati 44 najuspješnije fotografije koje su postavljene na izložbi. Tko nije stigao na otvaranje, izložbu može pogledati do 18. prosinca 2013.

Nagrađeni autori:

1. nagrada: Frane Bebić iz Splita za kolekciju fotografija  "Grandes Jorasses"

Grandes Jorasses 1 Francuska Frane Bebić

2. nagrada: Jerolim Vulić iz Zadra za fotografiju "Razmirica"

Razmirica Južni Velebit Jerolim Vulić

3. nagrada: Ferenc Halasz iz Crikvenice za fotografiju "Profil"

Profil Viševica Gorski Kotar  Ferenc Halacz

Kategorija "Alpinizam i sportsko penjanje" 1. nagrada: Tomislav Marković iz Zagreba za fotografiju "Solo igrač"

Solo igrač Tomislav Marković

Kategorija "Apstraktna fotografija" 1. nagrada: Ferenc Halasz iz Crikvenice za fotografiju "Profil"

Profil Viševica Gorski Kotar  Ferenc Halacz

Kategorija "Biljni i životinjski svijet" 1. nagrada: Jerolim Vulić iz Zadra za fotografiju "Razmirica"