Nova generacija Mosorovih vodiča

nova-generacija-vodica thU organizaciji Komisije za vodiče HPS-a tijekom protekla dva vikenda u planinarskom domu “Malačka” i na terenima Kozjaka održan je tečaj za planinarske vodiče početnog standarda A koji je uspješno završilo čak 6 članova HPD “Mosor” – Gorana Gotovac, Merien Ilić, Marija Blažević, Marko Bilić, Stipe Zrno i Anđelko Kovačević.

Naše Društvo već dugi niz godina ulaže znatne napore u motivaciju članova za uključivanjem u rad Vodičke službe HPS-a. Vodička djelatnost je naizgled najnezahvalnija planinarska aktivnost, jer je u organizaciju izleta potrebno uložiti puno vremena, energije i vlastitog novca za neprestana “izviđanja”, kupnju opreme i knjiga, prvenstveno planinarskih vodiča, da bi volonterski vodio nekog “drugoga”. Tijekom planiranja, a još više za vrijeme vođenja moramo misliti na sigurnost svih sudionika izleta, moramo se “brinuti” o vremenskim prilikama i neprilikama, o stanju na cestama i gužvama na graničnim prijelazima, o tome hoće li nas čekati rezervirani ležajevi u planinarskom domu ili dogovoreni rani doručak u 6:30h i još mnogo čemu što sudionici izleta ne smiju ni primjetiti. Ali sve to nestaje kad vidimo zahvalnost sudionika za uspješno osmišljen i vođen planinarski izlet. Pogled na sva ta sretna lica naša je jedina dnevnica i ona je neprocjenjiva.

Novim kolegama želimo uspješno savladavanje ispita sljedeće godine i da nakon toga na vama gledaju samo sretna lica i zahvalnost za sav trud koji će uložiti kako bi Vi bezbrižno s njima planinarili po našim i inozemnim planinama.

Nova generacija Mosorovih vodiča

Tekst i fotografije: Denis Vranješ