Dinamički plan opće planinarske škole jesen 2019

PDFIspis

 

DINAMIČKI PLAN OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE - jesen 2019.

Datum

Sat

Predavanja1) i izleti2)

01.10.2019.

(utorak)

20:00 – 20:15

Otvorenje škole

Ivana Radonić

20:15 – 21:15

(1 sat)

Pripreme za odlazak u planinu

Diana Baričević

21:15 – 22:15

(1 sat)

Kretanje u planinama

Goran Gabrić

06.10.2019.

(nedjelja)

autobus

Po Mosoru do zasluženog ručka

(vježba kretanja u planinama i upoznavanje matične planine)

S.Gornje – Gljiva - Dom-Gajna – Giromettina vidilica

Vodiči: Aleksandra Kuzmanić, Predrag Kurtović, Anđelko Kovačević, Merien Ilić

11.10.2019.

(petak)

20:00 – 21:00

(1 sat)

Oprema

Ivana Radonić

21:15 – 22:15

(1 sat)

Planinarska organizacija

Aleksandra Kuzmanić

13.10.2019.

(nedjelja)

autobus

Jedan kutak Biokova

(orijentacija uz pomoć planinarske zemljopisne karte)

Subotišće – S. Nikola - Paklina – Nevistine stine – Kričak

Vodiči: Nikša Maričić, Predrag Kurtović, Ivana Sule, Gorana Gotovac, Stipe Zrno

15.10.2019.

(utorak)

20:00 – 21:00

(1 sat)

Postanak i poznavanje planina

Sanja Marinov

21:15 – 22:15

(1 sat)

Meteorologija

Rade Popadić

20.10.2019.

(nedjelja)

vlak

Kozjak

(vježba kretanja u planinama; položaj i karakteristike planina u okolici Splita)

Labin – Malačka – Kaštel Stari

Vodiči: Ante Milić, Predrag Kurtović, Goran Maleš

22.10.2019.

(utorak)

20:00 – 22:00

(2 sata)

Orijentacija u planinama

Ivica Sorić

27.10.2019.

(nedjelja)

autobus

Gubimo se i nalazimo po Primorskoj kosi

(vježba iz orijentacije)

Tugare – Jesenice – Stomorica – Omiš

Vodiči: Ivica Sorić, Gordan Đirlić, Anđelko Kovačević, Marko Bilić

29.10.2019.

(utorak)

20:00 – 22:00

(2 sata)

Prva pomoć

dr. Ivana Buklijaš i Dario Maršić

05.11.2019.

(utorak)

20:00 – 21:00

(1 sat)

Opasnosti u planinama

Frane Bebić

21:15 – 22:15

(1 sat)

Osnove spašavanja i HGSS

Iva Božić

08.11.2019.

(petak)

20:00 – 22:00

(2 sata)

Korištenje tehničke opreme

Ana Buklijaš

09. i 10. 11. 2019.

(sub. i ned.)

autobus

Mosor

(vježba prve pomoći i spašavanja; boravak u planinama)

Voditelji: Dario Maršić, Vanja Vuković

Mosor – Istarska glavica

(vježba korištenja tehničke opreme; boravak u planinama)

Voditelji: Ana Buklijaš i AO, Merien Ilić, Gorana Gotovac

12.11.2019.

(utorak)

20:00 – 21:30

(1,5 sat)

Osnove speleologije

Marin Glušević

17.11.2019.

(nedjelja)

autobus

Samo malo zaviriti u utrobu Mosora

(vježba iz speleologije)

špilja Maklutača

Voditelj: Marin Glušević, Katja Milišić

19.11.2019.

(utorak)

20:00 – 21:00

(1 sat)

Zaštita prirode

Milena Šijan

21:15 – 22:00

(1 sat)

Pa onda tko je i što je sve bio taj profesor Umberto Girometta?

Goran Gabrić

24.11. 2019.

(nedjelja)

autobus

Kroz pustinju i prašumu

(čišćenje staze i vježba markiranja)

Vodiči: Ante Bigava, Tomislav Svalina, Marija Blažević, Marko Bilić

26.11. 2019.

(utorak)

20:00 – 21:00

(1 sat)

Boravak u planinama

Denis Vranješ

21:15 – 22:15

(1 sat)

Povijest planinarstva

Josip Glavinović

30.11. -01.12.2019.

(sub. i ned.)

autobus

Velebit

(završni izlet: boravak u planinama, vježba bivakiranja i priprema za ispit)

Ravni dabar

Vodiči: Denis Vranješ, Aleksandra Kuzmanić, Sanja Marinov

03.12.2019.

(utorak)

 

Završni ispit

06.12.2019.

(petak)

20:00

Dodjela diploma i domjenak

Voditeljica škole: Diana Baričević

1) Sva predavanja održavaju se u prostorijama HPD Mosor, Sinovčićeva 2

2) Organizacija odlazaka na izlete dogovara se u Društvu za vrijeme tjednih predavanja

HPD Mosor
Sinovčićeva 2, p.p. 233
21001 SPLIT
OIB: 40461293872
tel: 021/394-365
fax: 021/272-719
mob: 091/50 99 545
  091/50 99 541
hpd.mosor.split@gmail.com
 
Radno vrijeme tajništva
uto - čet: 18:00 - 22:00
pet: 10:00 - 14:00