Sedam vrhova otoka Žirja

Za zadnji vikend u ovom dijelu godine prije ljetne pauze, 13. - 14.07.2019., pozivamo Vas na dvodnevni izlet obilaska sedam vrhova otoka Žirja (najviši vrh otoka Kapić, Borovica, Velika vrata, Vela glava, Muna, Gušterne, Gradina) i buduće poučno pješačke staze koja je trenutno u realizaciji.

zirje

Staze se planiraju unijeti u katalog staza pri planinarskom savezu te če tada „ 7 vrhova otoka Žirja“ postati službeno registrirane.

U suradnji s ekološkom udrugom Žir nedjelju ćemo posvetiti ekološkoj akciji čišćenja plastične ambalaže koju su brodovi nanjeli u uvale (uz kupanje).
Kroz akciju ćemo ukazat na važnost zaštite okoliša te kako i mi Mosoraši pomažemo i sudjelujemo u akcijama za dobrobit svih.

Subota
06:15 okupljanje na parkiralištu u Šibenskoj ulici ispred HGSS
06:30 polazak prema Šibeniku
08:15 dolazak u Šibenik i kratka pauza za kavu do polaska katamarana
09:00 polazak katamaranom na otok Žirje
10:20 dolazak na Žirje i transfer do vojarne „ Ruža Hrvatska“

U vojarni ostavljamo višak stvari, kratki odmor i krećemo u obilazak otoka.
Krećemo s obilaskom otoka, obilazak vrhova te je pri kraju dana moguče kupanje.

U vojarni ćemo imati i predvečer kratku prezentaciju povijesti otoka i kako se branio Šibenik u domovinskom ratu gdje je otok Žirje odigrao važnu ulogu.

Nakon prezentacije, roštiljanje i druženje

Noćenje u vojarni Ruža Hrvatska (mali broj će biti smješten baš u vojarni, ostatak pored vojarne na livadi u šatorima. Ukoliko nemate šator, društvo će Vam ih osigurati.)

Nedjelja
8:00 ustajanje i doručak (iz ruksaka)
9:00 polazak prema prekrasnim uvalama Žirja

I Žirje kao i Mosor ima Kabal, put će nas nanijeti prema njemu i odabrati ćemo jednu uvalu za ekološku akciju gdje ćemo kao pravi ekolozi Mosoraškog duha imati cilj prikupiti što više plastike i time doprinjeti čistoći naše obale. Povratak u vojarnu u popodnevnim satima

21:00 polazak trajekta za Šibenik
22:40 dolazak u Šibenik
23:50 dolazak u Split

Napomena:
- ponjeti tekućine i hrane jer otok nije opskrbljen trgovinom (moguća nadopuna vodom u vojarni)
- za večeru u subotu će se roštiljati, pa je preporuka da svako ponese nešto (vojarna ima frizider).

Prijave za izlet: u prostorijama Društva utorkom, srijedom i četvrtkom od 18 do 22 sata, a petkom od 08 do 12h.
Prehrana: u vlastitom aranžmanu ( moguće roštiljanje u subotu navečer)
Oprema: izletnička - prilagođena vremenskoj prognozi ( zaštita za sunce),dovoljno tekučine, terenska hrana i piće, osobna i planinarska iskaznica, mobitel, baterijska lampa; šator, vreće za spavanje
Prijevoz: autobusom
Težina: K1 – T1
Glavni vodič: Vedrana Dobra, mob: 0915099541

Prednost kod popune autobusa imaju ranije prijavljeni s cjelovitom uplatom izleta.
U slučaju odustajanja, uplaćeni novac se vraća jedino uz pronađenu zamjenu.
Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa vodiča.

Vodič zadržava pravo promjene rute i satnice ovisno o okolnostima.

K4 - vrlo teško (visinska razlika veća od 1300

Tehnička zahtjevnost:

Radno vrijeme tajništva
uto - čet: 18:00 - 22:00
pet: 10:00 - 14:00

Ljetna pauza
Zbog korištenja godišnjeg odmora, tajništvo HPD Mosor neće raditi u periodu od 15. srpnja do 19. kolovoza