Izlet "Korčula - Zemlja i more", 12.-13.5.2018.

Korčula 07Dragi Mosoraši, usudite se doći na otok Korčulu u gore navedenom terminu. Na meniju se nalaze:

- 1 noć/2 dana u Korčuli
- 1 dan planinarenja
- 1 dan kajakarenja
- još mnogo mogućnosti

Točan raspored aktivnosti po rečenim datumima naravno nije sigurno da će se odvijati po zacrtanom rasporedu, ali znati će se kako se datum bude bližio a vremenska prognoza bivala predvidljivija.

Korčula 05

1. dan - 12.05. POLAZAK IZ SPLITA: Trajektna luka, 07:40, katamaran kompanije Kapetan Luka (okupljanje najkasnije 15 minuta prije polaska zbog podjele karata). Dolazak u Korčulu u 10:00, prihvat, kava, i odlazak do smještaja u gradu. Odlazak na planinarenje u pravcu Žrnova i obilazak prirodnog fenomena i specijalnog rezervata šumske vegetacije poznatog po imenu Kočje.
Zajednički ručak u OPG-u s lokalnim delicijama.
Povratak nizbrdo u Korčulu.
Tura je dužine oko 12 km, tehnički nezahtjevna, jedino dio kroz Kočje traži malo više pažnje.

2. dan – 13.05. Idemo autobusom u Lumbardu i započinjemo kajak turu po škojima arhipelaga između Lumbarde, Orebića i Korčule. Tura ide u jednom pravcu i završava u Korčuli.
18:30 ODLAZAK IZ KORČULE (istim) katamaranom za Split.

Korčula 04

Preporučeno sa sobom ponijeti: sve kako već ide za lagano planinarenje; marendin, 2-3 litre vode, duge hlače, dišuću robu, šešir, zaštitu od sunca, laganu dišuću vjetrovku u slučaju kiše i vjetra. Za hike oko Žrnova gojzerice nisu nužne ali dobre patike jesu.

Za kajakiranje u ovom datumu je poželjno imati kratke gaće od tankog neoprena (za zimogroznije se preporuča kratki tanki neopren) (i)li barem dišuću majicu dugih ili kratkih rukava te brzosušeće gaće/kostime kao i ručnik i robu za promjenu te obuću podesnu za more kao što su sandale ala Teve, (ili bilo što za more samo ne japanke koje lako skliznu s noge pa belaj...), šešir i zaštitu protiv sunca. Eventualno lakšu i dišuću vjetrovku. Također ponijeti 2-3 litre vode i marendu. Tip kajaka za ovu turu je sit-on-top kajak dvosjed. Organizator osigurava kajake, vesla, prsluke i nepromočive vreće za stvari.

Smještaj je u hostelu i nalazi se u Korčuli, nedaleko od katamarana.

Maksimalni broj sudionika 30 zbog ograničenih kapaciteta.

Prijave za izlet uz uplatu: u prostorijama Društva, Sinovčićeva 2, utorkom, srijedom i četvrtkom od 18 do 22 sata, a petkom od 8 do 12h.
Prehrana: zajednički ručak u subotu OPG-u u Žrnovu: ostali obroci u vlastitom aranžmanu
Oprema: izletnička - prilagođena vremenskoj prognozi, terenska hrana i piće, osobna i planinarska iskaznica, mobitel, baterijska lampa, osobni pribor prve pomoći
Prijevoz: katamaran Split - Korčula - Split, transfer autobusom Korčula - Lumbarda
Smještaj: hostel u Korčuli
Težina: K1-T2 (veslanje)
Informacije: u prostorijama Društva i na telefon 021/394-365
Glavni vodič: Damir Pačić - Pačo 091/622-4566

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa vodiča.
Vodič zadržava pravo promjene rute i satnice ovisno o okolnostima.