Izlet "Korčula - Pelješac", 29.04.-01.05.2017.

Korčula 07Dragi Mosoraši, usudite se doći na otok Korčulu u gore navedenom terminu. Na meniju ovog paket aranžmana se nalaze:

- 2 noći/3 dana u Korčuli
- 2 dana planinarenja
- 1 dan kajakarenja
- još mnogo mogućnosti

Točan raspored aktivnosti po rečenim datumima naravno nije sigurno da će se odvijati po zacrtanom rasporedu, ali znati će se kako se datum bude bližio a vremenska prognoza bivala predvidljivija.

1. dan - 29.04. POLAZAK IZ SPLITA: Trajektna luka, 07:40, katamaran kompanije Kapetan Luka. Dolazak u Korčulu u 10:00, prihvat, kava, i odlazak do smještaja. Odlazak na planinarenje u pravcu Žrnova i obilazak prirodnog fenomena i specijalnog rezervata šumske vegetacije poznatog po imenu Kočje. (opcionalno – kušanje autohtonih domaćih proizvoda lokalnog OPG-a ili ručak u konobi u Žrnovu). Povratak u Korčulu.

Korčula 02

2. dan – 30.04. Rani start. Šetnja do trajektne luke Dominče u Korčuli i prebacivanje trajektom do Orebića te kružno planinarenje na svetog Iliju. U popodnevnim satima povratak trajektom u Korčulu. (opcionalno – po povratku u Korčulu ručak/večera u lokalnoj konobi).

Korčula 03

3. dan – Autobusom se prebacujemo u Lumbardu i započinjemo kajak turu po škojima arhipelaga između Lumbarde, Orebića i Korčule. Po završetku ture transfer autobusom do smještaja. Pakovanje i 18:30 ODLAZAK IZ KORČULE (istim) katamaranom za Split.

Korčula 04

Preporučeno sa sobom ponijeti: sve kako već ide za planinarenje...uspon na sv. Iliju iz Orebića na vrh (960 metara nadmorske visine) traje 3-4 sata a silazak nešto kraće. Preporučeno je imati gojzerice i 3–4 litre vode sa sobom. Hike oko Žrnova je blaži i kraći te gojzerice nisu nužnost ali dobre patike jesu. Za kajakiranje je poželjno imati kratki tanki neopren ili gaće od neoprena (i)li barem dišuću majicu dugih ili kratkih rukava te brzosušeće gaće/kostime kao i ručnik i robu za promjenu te obuću podesnu za more kao što su sandale ala Teve ili bilo što samo ne japanke koje lako skliznu s noge, šešir i zaštitu protiv sunca. Eventualno lakšu i dišuću vjetrovku. Također ponijeti 2-3 litre vode i marendu. Tip kajaka za ovu turu je sit-on-top kajak dvosjed. Organizator osigurava kajake, vesla, prsluke i nepromočive vreće za stvari.

Korčula 06

Smještaj je u hostelu i nalazi se 20-25 minuta hoda od centra u pravcu istoka.

To nije sve!!!
- U ovom terminu se u Korčuli održava olimpijski triatlon – start je u subotu 29.04. pa to možemo pogledati prije odlaska za Žrnovo.
- Korčulanske pjatance je gastro i eno festival koji se održava u Korčuli i okolnim mjestima od subote i traje 7 dana u restoranima i konobama koji će nuditi svoje proljetne specijalitete po specijalnim cijenama te se ovaj živopisni događaj preporuča svim bonkulovićima.

Maksimalni broj sudionika 40 zbog ograničenih kapaciteta!

Korčula 05

Prijave za izlet uz uplatu: u prostorijama Društva, Sinovčićeva 2, utorkom, srijedom i četvrtkom od 18 do 22 sata, a petkom od 08 do 12h.
Prehrana: u vlastitom aranžmanu
Oprema: izletnička - prilagođena vremenskoj prognozi, terenska hrana i piće, osobna i planinarska iskaznica, mobitel, baterijska lampa
Prijevoz: katamaran Split - Korčula - Split, transfer autobusom Korčula - Lumbarda - Korčula, trajekt Dominče - Orebić - Dominče
Smještaj: hostel u Korčuli
Težina: K2-T2
Informacije: u prostorijama Društva i na telefon 021/394-365
Glavni vodič: Damir Pačić - Pačo 091/622-4566

Prednost kod popune autobusa imaju ranije prijavljeni s cjelovitom uplatom izleta.
U slučaju odustajanja 5 i manje dana prije datuma izleta, uplaćeni novac se vraća jedino uz pronađenu zamjenu.
Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa vodiča.
Vodič zadržava pravo promjene rute i satnice ovisno o okolnostima.