Program aktivnosti HPD Mosor u 2017.

PDFIspis

PLAN IZLETA, TURA, POHODA I AKCIJA U 2017. G.

 

 

SIJEČANJ

 

DATUM PODRUČJE IZLETA ORGANIZATOR

01.

PON.

NOVA GODINA  

06.

PET.

SVETA TRI KRALJA - DEBELO BRDO,

Tradicionalni uspon SPV Split

SPV SPLIT

08.

NED.

VILAJA, Crni vrh (739 m); Via Dinarica

Ivica Sorić

IZLETNIČKA

SEKCIJA I

PLANINARSKI POMLADAK

15.

NED.

OPOR, Labin - Crni krug (650 m) - Malačka; Via Dinarica

Predrag Kurtović

IZLETNIČKA

SEKCIJA I PRIRODOSLOVCI

15.

NED.

UREĐENJE STAZE PL. DOM - ŠIPAČKA DRAGA - VICKOV STUP - VELIKI KABAL - PL. DOM

MARKACIJSKA SEKCIJA

22.

NED.

"S OKUSOM MORA, S OKUSOM SOLI - 2. DIO",

Makarska - Živogošće ; Via Dinarica              

Boris Tolić

IZLETNIČKA

SEKCIJA

29.

NED.

OMIŠKA DINARA, Mimice - Kosmatica (612 m) - Slime

Ante Strunje

IZLETNIČKA

SEKCIJA

29.

NED.

BIOKOVO, Sv. Jure (1762 m)

VISOKOGORSKA

SEKCIJA

 

01

 

 

 

VELJAČA

 

DATUM PODRUČJE IZLETA ORGANIZATOR

05.

NED.

"TAJNOVITA CETINA", Zvečanje - Podgrađe - Prosika - G. Brela ; Via Dinarica

Damir Katušić

IZLETNIČKA

SEKCIJA I PRIRODOSLOVCI

12.

NED.

KOZJAK I, Malačka - Biranj (631 m) - Sv. Luka  - K. Sućurac ; Via Dinarica

Ivana Radonić

IZLETNIČKA

SEKCIJA I PLANINARSKI POMLADAK

17.-19.

PET.-NED.

GORSKI KOTAR (BJELOLASICA), Tuk - Kula (1.534 m) - Petehovac

Nada Ilić

IZLETNIČKA

SEKCIJA

18.-19.

SUB.-NED.

VISOČICA (BiH), Vito (1.960 m) i Subar (1.820 m)

Zimski uspon i turno skijanje

VISOKOGORSKA

SEKCIJA

19.

NED.

UREĐENJE STAZE LUGARNICA - DEBELO BRDO - KUNJEVOD - PL. DOM

MARKACIJSKA SEKCIJA

26.

NED.

RILIĆ, Podaca - Viter (769 m) - Zaostrog ; Via Dinarica

Željka Radenović

IZLETNIČKA SEKCIJA

28.

UTO.

POČETAK OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE

Dino Radmilo

IZLETNIČKA SEKCIJA

 

02 

 

 

 

OŽUJAK

 

DATUM PODRUČJE IZLETA ORGANIZATOR

05.

NED.

USPON 100 ŽENA NA VRH MOSORA

Vanja Vuković

IZLETNIČKA SEKCIJA

05.

NED.

MOSOR, pl. dom - Vickov stup (1.325 m)

Aleksandra Kuzmanić

PRIRODOSLOVCI

05.

NED.

MOSOR,

vježba kretanja planinskim terenom

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

12.

NED.

VIA FERRATA VULIN POTOK, Blagaj (BiH)

VISOKOGORSKA SEKCIJA

12.

NED.

VRAN (BiH), Blidinje - Veliki Vran (2.074 m)

Gordan Đirlić

IZLETNIČKA SEKCIJA

12.

NED.

OMIŠKA DINARA

vježba iz prve pomoći

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

18.-19.

SUB.-NED.

OTOK HVAR, Velo Grablje - Sv. Nikola (626 m)

Ivana Radonić

IZLETNIČKA SEKCIJA

19.

NED.

VILAJA

vježba iz orijentacije

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

19.

NED.

UREĐENJE STAZE PL. DOM - LJUBLJAN - VICKOV STUP MARKACIJSKA SEKCIJA

26.

NED.

KANJON BRINE (BiH), Posušje - Brina - Tribistovo

Raif Parduzi

IZLETNIČKA SEKCIJA

26.

NED.

PROMINA

vježba iz čvorologije

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

31.

PET.

POČETAK MALE PLANINARSKE ŠKOLE

Ivana Radonić

PLANINARSKI POMLADAK

 

03

 

 

 

TRAVANJ

 

DATUM PODRUČJE IZLETA ORGANIZATOR

02.

NED.

"HAJDEMO DO VRANE", Vransko jezero ; Via Dinarica

Boris Tolić

IZLETNIČKA SEKCIJA I PRIRODOSLOVCI

01.-02. SUB.-NED.    

MOSOR

vježba spašavanja i korištenja tehničke opreme

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

09.

NED.

BIOKOVO

vježba kretanja planinskim terenom

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

09. NED.

KOZJAK II, Klis - Markezina greda - Sv. Jure (676 m) - Putalj - K. Sućurac ; Via Dinarica

Ante Milić

IZLETNIČKA SEKCIJA

09.

NED.

UREĐENJE STAZE PL. DOM - BOTAJNA - SV. JURE

MARKACIJSKA SEKCIJA

15.-17. 

SUB.-PON.

KAMNIŠKE ALPE (SLO), Grintovec (2.558 m) VISOKOGORSKA SEKCIJA

17.

PON.

USKRŠNJI PONEDJELJAK U NP KRKA ; Via Dinarica

Vedrana Dobra Piškorec

IZLETNIČKA SEKCIJA

22.-23.

SUB.-NED.

MOSORSKI PLANINARSKI PUT ; Via Dinarica;  Klis - Debelo brdo - Kunjevod - Ljubljan - Ljubirna - Veliki Kabal - Botajna - Sv. Jure - Trpošnjik - Lišnica - Zvečanje

Damir Katušić

IZLETNIČKA SEKCIJA

23. NED.

CETINA

vježba iz speleologije

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

29.-01.

SUB.-PON.

KORČULA I PELJEŠAC - Sv. Ilija (961 m) - Kočje - kajacima oko Korčule ; Via Dinarica

Damir Pačić

IZLETNIČKA SEKCIJA

29.-01.

SUB.-PON.

LOPATA (BiH)

završni izlet opće planinarske škole i vježba bivakiranja

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

  

04

 

 

 

SVIBANJ

 

DATUM PODRUČJE IZLETA ORGANIZATOR

06.-07.

SUB-

NED. 

GREBENOM BIOKOVA, Via Dinarica; G. Brela - Šćirovac - Sv. Ilija - Sv. Jure - Vošac - Kimet - G. Tučepi

Matea Puljić

IZLETNIČKA SEKCIJA

14.

NED.

VELEBIT, Ljubotić - Stap - Kamena galerija

Mladen Mužinić

IZLETNIČKA SEKCIJA

14.

NED.

UREĐENJE STAZE KUČINE - KUČINSKI DOCI - LUGARNICA

MARKACIJSKA SEKCIJA

16. UTO

POČETAK TEČAJA FOTOGRAFIJE,

Predrag Kurtović

FOTO KINO SEKCIJA

19.-21. PET.-NED.

VISOKE TURE (AUT), Grossvenediger (3.666 m)

ledenjački seminar

VISOKOGORSKA SEKCIJA

20.-21.

SUB.-NED.

OTOK BRAČ, Bol - Pustinja Blace - Vidova gora (780 m) - Gažul - Dol - Postira

Jagoda Mach

IZLETNIČKA SEKCIJA

21.

NED.

BIOKOVO, Milići - Sv. Jure (1.762 m) ; Via Dinarica

Antonija Lončar

IZLETNIČKA SEKCIJA

21.

NED.

VRGORSKO GORJE , Zavojane - Sv. Mihovil (1.247 m)

Sanja Marinov

PRIRODOSLOVCI

27.

SUB.

DINARA - Tradicionalni uspon HPS-a na krov Hrvatske, Glavaš - Sinjal (1.831 m)

Josip Glavinović

IZLETNIČKA SEKCIJA

28.

NED.

KORNATI, Metlina (237 m) - Spomen područje - Šipnata

Matea Tolić

IZLETNIČKA SEKCIJA

28.

NED.

KANJON CETINE , Ilirska riječna staza

PLANINARSKI POMLADAK

 

05

 

 

LIPANJ

 

DATUM PODRUČJE IZLETA ORGANIZATOR

03.

SUB.

MOSOR FILM FESTIVAL

FOTO KINO SEKCIJA

04.

NED.

SVILAJA - Dani dalmatinskih planinara , Gornja Milešina - Rozgin Umac - Bat (1.508 m) - Orlove stine - Zelovo

IZLETNIČKA SEKCIJA

10.-11.

SUB-NED.

JUŽNI VELEBIT, Paklenica - Liburnija (1.709 m) - Vaganski vrh (1.757 m)

Željko Balov

IZLETNIČKA

SEKCIJA

10.-11.

SUB.-NED.

SJEVERNI VELEBIT, Alan - Premužićeva staza - Balinovac (1.602 m) - Zavižan

Denis Vranješ

PRIRODOSLOVCI

11.

NED.

ČVRSNICA (BiH), Masna luka - Hajdučka vrata - V. Vilinac (2.116 m) - Risovac

Ante Bigava

IZLETNIČKA

SEKCIJA

15.

ČET.

CRNOPAC - Put Malog Princa,

Ante Milić

IZLETNIČKA SEKCIJA

18. NED.

PLJEŠIVICA, Golubić - kanjon Surdup

Nikša Maričić

IZLETNIČKA SEKCIJA

18. NED.

DJEČJI RAFTING NA CETINI

Maja Prizmić

PLANINARSKI POMLADAK

22.-25. ČET.-NED.

ISTRA I KVARNER, Učka - Vojak (1.396 m), Ćićarija - Veliki Planik (1.272 m) i otok Krk - Obzova (569 m)

Aleksandra Kuzmanić

IZLETNIČKA SEKCIJA

25. NED.

UREĐENJE STAZE PL. DOM - GAJNA - JABUKOVAC

MARKACIJSKA SEKCIJA

 

06

 

 

 

SRPANJ

 

DATUM PODRUČJE IZLETA ORGANIZATOR

01.-02. SUB.-NED.

PRENJ (BiH), Cetina (1.992 m)

VISOKOGORSKA SEKCIJA

02.

NED.

DINARA - TROGLAVSKA SKUPINA (BiH), Sajkovići - Poljanice - Jankovo brdo (1.780 m)

Sofija Nikolin-Weindinger

IZLETNIČKA

SEKCIJA

08.-09.

SUB-

NED.

BJELAŠNICA I VISOČICA (BiH), Sarajevo - Opservatorija (2.067 m) - Vito (1.960 m)

Sanja Marinov

IZLETNIČKA

SEKCIJA

22.-23. SUB-NED.

TRAGOVIMA STARIH POLJIČANA, Vela njiva - Čikotina lađa - Drinak - spust kaniuma niz Cetinu

Matea Puljić

IZLETNIČKA SEKCIJA

 

07

 

 

 

 

KOLOVOZ

 

DATUM PODRUČJE IZLETA ORGANIZATOR

04.-13.

PET-NED.

PO PLANINAMA CRNE GORE, NP Prokletije , Komovi , NP Biogradska gora , NP Skadarsko jezero, kanjon Mrtvice

Raif Parduzi

IZLETNIČKA

SEKCIJA

20.

NED.

KROZ KANJON CETINE (canyoning),

Željko Balov

IZLETNIČKA

SEKCIJA

25.-27.

PET-NED.

OTOK LASTOVO,

Vanja Vuković

IZLETNIČKA

SEKCIJA

 

08

 

 

 

RUJAN

 

DATUM PODRUČJE IZLETA ORGANIZATOR

02.-03.

SUB-NED.

MAGLIĆ (BiH), NP Sutjeska - Tjentište - Maglić (2.386 m) - Trnovačko jezero

Husein Šabić i Sanja Korač

IZLETNIČKA SEKCIJA

02.-03. SUB.-NED.

OTOK KORČULA

Maja Prizmić

PLANINARSKI POMLADAK

09. SUB.

TRAIL UTRKA "KOZJAČKI SATARLUK"

Dalmatinska Trail Liga

ODSJEK PLANINSKOG TRČANJA

10.

NED.

KAMEŠNICA (BiH), Burnjača (1.770 m) - Garjata (1.773 m) - Kurtagića dolac

Sofija Nikolin-Weindinger

IZLETNIČKA

SEKCIJA

16.-17.

SUB-NED.

KONAVOLSKIM STAZAMA, Prevlaka - Molunat - Sniježnica (1.234 m); Via Dinarica

Matea Tolić

IZLETNIČKA

SEKCIJA

21.

ČET.

POČETAK LJETNE ALPINISTIČKE ŠKOLE

Željko Bockovac

ALPINISTIČKI ODSJEK

23.-24.

SUB.-NED.

MOSOR - PUKLINA

vježba tehnika

VISOKOGORSKA SEKCIJA

24. NED.

BIOKOVO, Župa - Sutvid (1.332 m) - Sv. Roko

Ante Bigava

IZLETNIČKA SEKCIJA

26. UTO.

POČETAK OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE

Raif Parduzi

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

 

09 

 

 

 

LISTOPAD

 

DATUM PODRUČJE IZLETA ORGANIZATOR

30.09.-01.10.

SUB-NED.

DANI MOSORAŠA UO HPD MOSOR

01.

NED.

MOSOR

vježba kretanja planinskim terenom

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

07.-08.

SUB.-NED.

SJEVERNI VELEBIT, Krasno - Zavižan - Gromovača (1.696 m) - Kuterevo - Korenski vrh; Via Dinarica Day

Dolores Plastić

IZLETNIČKA SEKCIJA

08.

NED.

KOZJAK

vježba prve pomoći

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

08.

NED.

UREĐENJE STAZE AMIŽIĆI - ŽRNOVNIČKA DRAGA - DEBELO BRDO

MARKACIJSKA SEKCIJA

14.-15.

SUB.-NED.

JULIJSKE ALPE (SLO), Triglav (2.864 m)

VISOKOGORSKA SEKCIJA

15. 

NED.

NP PAKLENICA, Velika Paklenica - Manita peć; Via Dinarica

Veljko Martinović

IZLETNIČKA

SEKCIJA I PLANINARSKI POMLADAK

15.

NED.

JUŽNI VELEBIT , Milovci - Bojin kuk (1.110 m) - Vidakov kuk (834 m) - Starigrad Paklenica

Željko Balov

IZLETNIČKA SEKCIJA

15.

NED.

PROMINA

vježba iz čvorologije

OPĆA PLANINARSKA

ŠKOLA

21.-22. SUB.-NED.

MOSOR

vježba spašavanja i korištenja tehničke opreme

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

22. 

NED.

DINARA, Glavaš - Martinove košare - Ošljak (1.589 m)

Damir Katušić

IZLETNIČKA

SEKCIJA

28.-29.

SUB.-NED.

GROBNIČKE ALPE, Hahlići - Obruč (1.376 m) - Platak - Kamenjak (837 m); Via Dinarica

Denis Vranješ

IZLETNIČKA SEKCIJA

28.-29.

SUB.-NED.

GORSKI KOTAR, Vražji prolaz - Zeleni vir - Skradski vrh (1.043 m)

Nikša Maričić

PRIRODOSLOVCI I PLANINARSKI POMLADAK

29.

NED.

PRIMORSKA KOSA

vježba iz orijentacije

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

 

10 

 

 

 

STUDENI

 

DATUM PODRUČJE IZLETA ORGANIZATOR

01.

SRI.

BICIKLIMA KROZ VODIČKO ZALEĐE; Via Dinarica

Ljubomir Juretić

IZLETNIČKA

SEKCIJA

04.-05.

SUB.-NED.

OTOK RAB, Lopar - Rab - Kamenjak (408 m); Via Dinarica

Vedrana Dobra

IZLETNIČKA

SEKCIJA I ODSJEK PLANINSKOG TRČANJA

05.

NED.

BIOKOVO

vježba kretanja planinskim terenom

OPĆA PLANINARSKA

ŠKOLA

08.

SRI.

TRADICIONALNA IZLOŽBA FOTOGRAFIJA HPD MOSOR

FOTO KINO SEKCIJA

09.

ČET.

POČETAK SPORTSKO PENJAČKE ŠKOLE

SPORTSKO PENJAČKI ODSJEK

12.

NED.

VISOKA, Župići - Visoka (892 m) - Visošnica (900 m) - kanjon Sutine

Darko Hrga

IZLETNIČKA SEKCIJA

12. NED.

UREĐENJE STAZE SITNO GORNJE - ZAGRAĐE - LUGARNICA

MARKACIJSKA SEKCIJA

12. NED.

CETINA

vježba iz speleologije

OPĆA PLANINARSKA

ŠKOLA

18.-19. SUB.-NED.

VELEBIT

završni izlet opće planinarske škole i vježba bivakiranja

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

19.

NED.

OTOK PAG, Šimuni - Sv. Vid (348 m) - Kolan; Via Dinarica

Željka Radenović

IZLETNIČKA

SEKCIJA, PLANINARSKI POMLADAK I PRIRODOSLOVCI

26.

NED.

RILIĆ, Gradac - Sv. Ilija (773 m) - Baćinska jezera - Ploče; Via Dinarica

Raif Parduzi

IZLETNIČKA SEKCIJA

 

11

 

 

 

PROSINAC

 

DATUM PODRUČJE IZLETA ORGANIZATOR

03.

NED.

STAZAMA PROSJAKA I SINOVA, zaboravljenim stazama Imotske krajine

Aleksandra Kuzmanić

IZLETNIČKA SEKCIJA

10.

NED.

ŠUMSKI DAN

pošumljavanje Mosora

PRIRODOSLOVCI

10. NED.

UREĐENJE STAZE ČOTIĆI - TEPLA POLA - SV. JURE

MARKACIJSKA SEKCIJA

15.

PET.

BOŽIĆNO-NOVOGODIŠNJI DOMJENAK UO HPD MOSOR

17.

NED.

IZLET IZNENAĐENJA

IZLETNIČKA

SEKCIJA

 

12

 

HPD Mosor
Sinovčićeva 2, p.p. 233
21001 SPLIT
OIB: 40461293872
tel: 021/394-365
fax: 021/272-719
mob: 091/50 99 545
  091/50 99 541
hpd.mosor.split@gmail.com